Izšla je nova številka revije – junij 2019

913

Izšla je nova, 37. številka revije Osvoboditev živali. V njej boste našli veliko zanimivega branja. PDF revije si lahko prenesete TUKAJ.

Vsebino lahko razdelimo v pet tematskih sklopov:

• Pravice živali: pogovor z varuhinjo pravic živali, Upravno sodišče dovolilo lov na medvede, Zakaj ni prav jesti živali?, Evropska konferenca o pravicah živali in intervju z Garyjem Jourofskyim.
  • Živali in mi: Ali lahko razumemo, da tudi živali obupajo in naredijo samomor, Šepetanja prednikov v pravljicah, Brinova zgodba, Ribe se prepoznavajo v zrcalu, Kontracepcija za divje prašiče.
  • Veganstvo: Kako živeti kot vegan v neveganskem svetu?, Projekt Zgodbe veganov.
  • Kmetijstvo in hrana: Ali je pomembno, na kakšen način je hrana pridelana?, Kemično monokulturno poljedelstvo in tovarne mesa – največja tehnološka napaka 20. stoletja.
  • Hrana in zdravje: Otroci na rastlinski pogon (primeri jedilnikov), Zdrava rastlinska prehrana je ključna za zdravje (pogovor z zdravnikom, dr. Goranom Dubajićem), Tri čudovite mame, ki z veliko mero ljubezni krmarijo po svetu materinstva, Intervju s prehransko svetovalko Špelo Vehar, Mleko in govedina povečata možnost za pojav raka.

Svoj izvod revije lahko vedno dobite v trgovini K naravi (Celovška cesta 87 v Ljubljani), ali na kmetiji Za naravo (na Ostrožnem pri Ponikvi 26, 3232 Ponikva) v kratkem pa bo na voljo tudi na vseh delilnih mestih, ki jih najdete TUKAJ.